Ziemia obiecana od Tania Książka to wspaniała książka opowiadająca o prawdziwym życiu 44. prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki, Baracka Obamy. Jest to autobiografia, którą w Polsce wydało wydawnictwo Agora. Potężny tom, liczący niemal 900 stron, od pierwszych dni cieszy się ogromną popularnością wśród czytelników. Do sukcesu książki przyczyniło się również doskonałe tłumaczenie Dariusza Żakowskiego.

Trochę o życiu, trochę o polityce

Ziemia obiecana” to autobiografia dopracowana w najmniejszych szczegółach. Barack Obama pokazuje czytelnikom nie tylko swoje życie prywatne, ale obnaża również ciemne strony polityki. Książka jest prawdziwą gratką zarówno dla fanów autobiografii, jak i polityki oraz samej osoby byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Barack Obama przedstawia swoje życie takim, jakie było, bez ogródek. momentami książka zadziwia, a nawet szokuje. Dla wielbicieli polityki idealny będzie wątek prawdziwej formy funkcjonowania amerykańskiej izby senatorów. Autor pokazuje również jak ważne i rzeczywiste w polityce są zarówno duże układy, jak i małe układziki. Z książki możemy wywnioskować, że prawdziwa i wszechobecna inwigilacja naprawdę istnieje.

Tajemnice, tajemnice i jeszcze raz tajemnice

Autor pokazuje czytelnikom wiele sytuacji, od młodości aż do wieku dojrzałego, które ukształtowały jego osobowość i sprawiły, że znalazł się w miejscu, w którym jest obecnie. Możemy tu zobaczyć zwykłego człowieka, którego życie ma tyle samo blasków, co cieni. Barack Obama to nie nadczłowiek i nie tylko były prezydent, ale również, a może przede wszystkim mąż i ojciec, który troszczy się o najbliższych, a w zamian otrzymuje od nich ogromne wsparcie psychiczne. Podkreśla, że rodzina jest w jego życiu najważniejsza i bez niej nigdy nie zaszedłby tak daleko. Były prezydent lubi również usiąść wieczorem z książką czy iść na długi spacer. Spacerowanie uważa za coś, co pozwala mu się odstresować, dlatego też robi to każdego dnia.

Odręczne zapiski byłego prezydenta


Mało kto wie, że Barack Obama przy pisaniu książki korzystał z zapisków, które robił każdego dnia odręcznie. Czasami są to małe karteczki, na których zapisuje wraz z datą hasła tak, aby nie uciekły mu z głowy. To wszystko pomogło autorowi w napisaniu książki. Oczywiście były prezydent korzystał z pomocy redaktorów, a zgrabne tłumaczenie połączone z ciekawą historią sprawia, że “Ziemia obiecana” to książka, którą mimo objętości czyta się bardzo szybko. I, jak się okazuje po przeczytaniu całej lektury, ziemia obiecana nie jest zawsze tam, gdzie nam się wydaje.