18 marca 2021 roku nakładem Wydawnictwa Agora ukazał się pierwszy tom wspomnień 44. prezydenta USA, Baracka Obamy pt. “Ziemia obiecana“. Światowa premiera książki zaplanowana była na 18 listopada 2020 roku, w 25 dialektach jednocześnie. Nie znamy jeszcze daty publikacji kolejnego i ostatniego obszaru wspomnień z administracji Obamy.

Jakiego to rodzaju książka?

Autobiografia pt. “Ziemia obiecana” to książka pierwszego ciemnoskórego prezydenta, Baracka Obamy, który objął najwyższy urząd w Ameryce. Polityk w poruszający sposób ukazuje swoją niezwykłą przemianę, z młodego człowieka poszukującego własnej tożsamości, w silnego przywódcę najbardziej wpływowego kraju na całym świecie. Odnajdziemy tu historię jego politycznego dojrzewania, a także punkty zwrotne jego pierwszej kadencji w biznesowym biurze. Barack Obama zabiera czytelników w poruszającą podróż przez jego/jej karierę polityczną, od jego/jej wczesnych aspiracji do sukcesu w Iowa, do Gabinetu Owalnego w Białym Domu, gdzie zasiadł jako 44. prezydent USA.

Refleksje na temat administracji Obamy

Książka “Ziemia obiecana” oferuje dogłębną analizę szczególnej prezydentury. Jej ogromny międzynarodowy zasięg, granice władzy urzędu, a także nieliczne spostrzeżenia na temat polityki partyjnej i globalnej dyplomacji. Razem z Obamą przejdziemy do Białego Domu. Będziemy również w wielu ważnych miejscach na świecie, takich jak Moskwa, Pekin, a także Kair. Były prezydent przekaże czytelnikom swoje przemyślenia, a także odczucia, które towarzyszyły mu m.in. podczas globalnego krachu finansowego, uchwalenia reformy amerykańskiej służby zdrowia wbrew stanowisku opozycji, konfliktu z wszystkimi generałami o amerykańską strategię w Afganistanie, czy może funkcjonowania trójzębu Neptuna, który zabił Osamę śmieci Ladena.

Ziemia Obiecana, czyli romantyczna i wzruszająca historia

Pamiętnik Baracka Obamy może być osobistą opowieścią o każdym zaangażowanym animatorze społecznym, który nie tylko zasmakował w polityce światowej, ale zdał egzamin wewnętrzny. Barack Obama też niósł na swoich barkach ogromne oczekiwania wobec pokolenia wychowanego wokół przesłania “nadziei, a także zmiany”. Obama pozwala nam również zajrzeć za kulisy ważnych decyzji, ujawniając swoje moralne dylematy. Ten osobnik pisze otwarcie o pytaniach, rozczarowaniach i przeszkodach, z którymi wcześniej musiał się zmierzyć w miejscu zamieszkania i za granicą. Nie zapomina również o swoich domownikach.